На окремих напрямках ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій, - ЗалужнийНа окремих напрямках ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій, - Залужний

Головнокомандувач ЗСУ провів чергову розмову зі своїм американським колегою – Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. 

Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Поінформував генерала Міллі про поточну оперативну обстановку. Так, наголосив, що противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Він масово застосуває артилерію і, на жаль, має десятикратну вогневу перевагу. Але, попри все, ми продовжуємо утримувати позиції. Кожен метр української землі там политий кров‘ю, але не тільки нашою, а й окупанта”, – повідомив він.

Залужний підкреслив, що складною є ситуація, зокрема, у місті Сєвєродонецьк. Туди ворогом було перекинуто до 7 батальйонно-тактичних груп. Незважаючи на щільний вогонь, нам вдалося зупинити противника.

Зазнаючи невдач на Луганському напрямку, російські окупаційні війська відновили обстріли житлових кварталів Харкова, що вимагає від України адекватних дій. 

Збройні сили росії продовжують обстрілювати артилерією та мінометами підрозділи  сил оборони у Чернігівській та Сумській областях. ЗСУ ведуть вогонь у відповідь.

На окремих напрямках ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій. 

“Станом на сьогодні маємо ширину фронту 2450 км,  з яких на 1105 км ведуться активні бойові дії. 

Я вкотре повторив генералу Міллі своє прохання – у найкоротші терміни допомогти нам отримати більше артилерійських систем калібру 155 мм. 

Також поділився зі своїм візаві стратегічними цілями Генерального штабу Збройних Сил України. Розуміння стратегії нашої збройної боротьби і проведення операцій допоможе забезпечити прозорість взаємин з партнерами, чіткі і зрозумілі кількісні та часові рамки міжнародної технічної допомоги, про яку ми просимо. 

Ми обмінялися думками про хід передачі і застосування вже наданого озброєння, провели аналогії з ленд-лізом часів Другої світової війни і обговорили сценарії подальшого розвитку ситуації”, – написав Головнокомандувач. 

Источник: 0552.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *