Славний правнук вояка УПА: у Києві попрощалися з 28-річним Героєм України Дмитром Коцюбайлом ("Да Вінчі"), - ВІДЕО

[ad_1]

Сьогодні, 10 березня 2023 року, у столиці України попрощались з Героєм України — командиром 1-го окремого механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» молодшим лейтенантом Дмитром Коцюбайлом, відомим українцям за позивним «Да Вінчі». Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський вручив матері Воїна Оксані Коцюбайло відзнаку «Хрест бойових заслуг», якою посмертно удостоєно її сина.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Володимира Зеленського.

«Боляче втрачати наших героїв. Хоробрих, сміливих, сильних. Вірних собі і державі. 

Разом із Прем’єр-міністром Фінляндії Sanna Marin попрощалися із Дмитром Коцюбайлом. Передав матері «Да Вінчі» Оксані Коцюбайло відзнаку «Хрест бойових заслуг», якою посмертно удостоєно її сина. 

Ніколи не забудемо. І будемо завжди вдячні.

Вічна пам’ять!», — сказано на сторінці Глави держави.

Славний правнук вояка УПА: у Києві попрощалися з 28-річним Героєм України Дмитром Коцюбайлом ("Да Вінчі"), - ВІДЕО, фото-1

Фото з Вікіпедії

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської области України. Прадід Дмитра воював у складі Української Повстанської Армії.

Закінчив Бовшівську загальноосвітню школу, Івано-Франківський художній ліцей.

Активний учасник Революції гідності.

Учасник російсько-української війни, зокрема — командир взводу добровольців (2014) та роти (2015).

У 2014 році «Да Вінчі» отримав важке поранення в Пісках Донецької области: в обличчя прилетів уламок снаряда, розірвавши губу та вибивши зуб. Іншим уламком була перебита ключиця, де медикам довелося встановлювати скріплюючу пластину, пошкоджені ребра. Та через 3 місяці після одужання Воїн повернувся на фронт. Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою.

17 березня 2016 року Дмитро Коцюбайло був призначений командиром 1-шої окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі» ДУК ПС, згодом переформатованої в батальйон.

З 2017 року перебував у стосунках з волонтеркою, парамедичкою, керівницею медичної служби «Ульф» та політичною діячкою Аліною Михайловою.

7 березня 2023 року «Да Вінчі» загинув у боях за Бахмут, про що повідомив Президент України Володимир Зеленський, назвавши Дмитра Коцюбайла «людиною-символом» та «людиною-хоробрістю».

9 березня 2023 відбулося прощання з Дмитром у селі Бовшеві та місті Бурштин.

Дмитра Коцюбайла відзначено:

званням Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (30 листопада 2021) — за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України;

Хрестом бойових заслуг (9 березня 2023, посмертно) — за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, вірність військовій присязі;

орденом «Народний Герой України» (2017).

Інформація з Вікіпедії.

[ad_2]

Источник: 0552.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *