Як працює розумний дім

Бажання зробити житло більш комфортним та функціональним лежить в основі системи розумного будинку. Завдяки їй натисканням кількох кнопок смартфона або пульту дає можливість контролю роботи техніки, включеної до розумного будинку. Якщо ви знаєте, як працює розумний будинок, але не знайшли магазин для придбання необхідного обладнання, загляньте в Z-wave: https://z-wave.com.ua/ua/g857098-tsentry-upravleniya-umnym.

Розумний будинок — це система контролю та управління

Перш ніж перейти до питання, як працює розумний будинок, розберемо що це. Розумний будинок — автономна система, в яку інтегровані побутові пристрої, обладнання та комунікації. Головне завдання — забезпечення комфорту мешканців будинку та енергозбереження.

Розумний будинок — це центральний керуючий модуль, системи відстеження параметрів всередині та зовні приміщення, а також чисельні прилади. Розумний будинок дає можливість встановлення власних сценаріїв управління.

Принцип роботи розумного будинку

Всі дії розумного будинку реалізовані на основі команд, які посилає людина чи пристрій. Активація опції може здійснюватись двома принципами:

  • від датчика;
  • від людини.

Тож, як працює розумний будинок у цих двох випадках? Подання команди людиною відбувається голосовим запитом чи вибором опцій у додатку. Більшість додатків інтуїтивно зрозумілі та прості у використанні.

Найбільш автономним вважається керування на основі датчиків. До системи вносяться параметри температури, вологості, чистоти повітря. Датчики, які зчитують дані показники, передають їх на центральний модуль, який «приймає рішення» про включення тієї чи іншої системи/приладу, наприклад теплої підлоги, освітлення на вулиці. Як параметр може задаватися і час, наприклад, опалення запускатиметься безпосередньо перед вашим приходом додому о 17:00.

Розібравшись, як працює розумний будинок, нескладно зробити висновок, що система складається з трьох обов’язкових елементів:

  • датчиків, які приймають інформацію ззовні;
  • центрального контролера, який опрацьовує всю отриману інформацію;
  • обладнання.

Система розумного будинку зручна тим, що її інтеграцію можна розпочати з мінімальної кількості обладнання, поступово розширюючи функціонал. Найчастіше на першому етапі вибір роблять на користь систем керування температурою, вологістю та безпекою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *